Ładowanie...

Życia krąg.

Cześć wszystkim.

Nie było mnie tu ze sto lat. Ponad godzinę się zastanawiałam, jak zacząć tę aktualkę. Mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego kompletna plątanina, która nie ma sensu.

Już jakiś czas temu zauważyłam, że życie skanlatora zazwyczaj trwa od roku do 6 lat. Miałam czas na obserwację, bo, ohoho, jestem małym, chińskim dzieckiem od prawie 6 lat. Pamiętam, jak jeszcze byłam w piątej klasie podstawówki i przeglądałam sobie mangi na świętej pamięci skanlacje.pl. Było tam mnóstwo ogłoszeń o naborach (to się nigdy nie zmieniło i chyba nie zmieni, he, he). Zawalona ogłoszeniami o naborach tłumaczy, zastanawiałam się, jak jacyś ludzie mogą tłumaczyć z angielskiego, którego wtedy nienawidziłam i zupełnie nie umiałam po nim mówić, mimo że uczyłam się go prawie od urodzenia, lub, olaboga, z jakichś egzotycznych języków typu koreański albo niemiecki (tak, niemiecki był dla mnie czarną magią, mimo że też się go w tamtym okresie uczyłam). No ale byłam tępa językowo, więc szukałam dalej swoich shounenów. Coś mi się przestawiło w połowie szóstej klasy i nagle polubiłam angielski. Nie powiem, że nie miały w tym udziału mangi, bo w tamtym okresie skończyło mi się anime Bleacha. Mangi po polsku na internecie nie było, bo była zlicencjonowana i wyszła jakoś do 25 tomu, a na internecie jedyny język, jaki był mi jakkolwiek zrozumiały, był angielski. Wyszukałam, ja mądrala, na Zapytaj Onet, na jakim rozdziale się kończyło anime. Było napisane, okej. Wchodzę na MangaFox. Po przedarciu się przez reklamy, trafiłam na pierwszą stronę. Okurwa.jpg. Tam było dużo słów. W dodatku słów po angielsku. Nagle się okazało, że jednak mój poziom był taki niebotyczny, że musiałam sobie tłumaczyć w Google Translacie “How are you?”. W końcu z tego zrezygnowałam na komputerze i zaczęłam to robić na komórce, bo to przełączanie kart trwało zbyt długo. Przeczytałam DWA ROZDZIAŁY. Po czym zrezygnowałam. Musiałam się oczywiście pochwalić mamie jako dziecko językowo specjalnej troski.

2 lata po tamtym incydencie dołączyłam do skanlacji jako tłumacz. Wcześniej tłumaczyłam sobie jakieś filmy na YouTubie, ale tego nie polecam. Okazało się, że tłumaczenie to fajna zabawa. Pierwszy mój projekt był tak źle zrobiony po angielsku, że rodowici Brytyjczycy nie wiedzieli, co autor miał na myśli. Szybko się nauczyłam jeszcze cleanu. Type nienawidzę. Chociaż cleanerem i tak jestem od siedmiu boleści.  Potem założyłam z Deto Kettei i tak sobie tutaj trwa.

Jest tylko jedna ważna rzecz, którą muszę wam powiedzieć. W ciągu tej swojej nieobecności zrozumiałam coś, co pewnie dla większości osób jest oczywiste. Chcę robić to, co naprawdę kocham. Uświadomiłam sobie to po wielu ciężkich chwilach i przemyśleniach. Jestem skanlatorem już prawie 3 lata i według mnie czas przekazać tę grupę komuś innemu, bo jak widzicie, teraz nie jest z nią najlepiej. Nowym adminem zostaje Mrina – QC-erka i korektorka. Osobiście ją uczyłam i mamy dość podobny sposób robienia skanlacji. Z grupy nie odchodzę. Nadal jestem dużo winna temu fandomowi i tej grupie, bo to zmieniło moje życie. Przepraszam was wszystkich za to i mam nadzieję, że nie będziecie mi mieć tego za złe.

Pierwszą zmianą jest to, że porzucamy Medakę Box. Nikt nie chciał u nas tego robić i mało kto to czytał. Znowu, przepraszam z góry i mam nadzieję, że nie jesteście zawiedzeni.

Proszę, bądźcie dla niej wyrozumiali i bądźcie dla niej wsparciem, bo dziewczyna jest zajebista!

Mam dla was jeszcze życzonka. Robiłam je przez parę godzin, więc mam nadzieję, że ujdą.

 

Pst, bardzo przydadzą się nam nowe osoby do grupy. Możemy was uczyć. 😉

Podziękujcie ładnie Szymikowi za ciężką pracę, którą wykonał! Podziękowania kieruję również do wszystkich, którzy w najmniejszym stopniu przyczynili się do tych rozdziałów. Jestem Wam bardzo wdzięczna.

Wesołej wigilii i smacznego karpia, ludzie!

Battle through the Heavens 57

Battle through the Heavens 58

Battle through the Heavens 59

Konjiki no Moji Tsukai – Yuusha Yonin ni Makikomareta Unique Cheat 4

Kumo desu ga, Nani ka 7

Lv999 no Murabito 11

Tales of Demons and Gods 149.5

Tales of Demons and Gods 150

Tales of Demons and Gods 150.5

Tales of Demons and Gods 151

Tensei Shitara Slime Datta Ken 45

Dodaj komentarz